Zazimování bazénu by byla celkem složitá a časově náročná procedura, pokud byste na ni byli docela sami a chtěli se do ní pustit s holýma rukama. Jestliže si přiberete k ruce vhodné pomocníky, pak příprava bazénu na zimu nebude až tak složitou záležitostí.
- Je zapotřebí se rozhodnout ukončit koupací sezónu zavčasu – dříve, nežli uhodí první přízemní mrazíky.
- Jakmile se tedy v noci rapidněji ochladí, je čas zahájit celý proces.
- A to i přesto, že se přes den sluníčko ještě docela snaží.
První, co se potřeba udělat, je kontrola kvality vody. Přesto, že už nebude využívána ke koupání, je zapotřebí ji připravit na odpočinek. Pokud bychom ji nechali napospas různým mikroorganismům, pak bychom se asi na jaře nestačili divit.
- Po změření hodnot pH, zvolíme vhodnou chemii, kterou z bazénové vody odstraníme nežádoucí zárodky a nečistoty.
Přípravky, které pomohou
Jestliže si chcete ušetřit čas, práci a finance, pak je ideální použít speciální produkty, které udělají spoustu práce za nás. Jedná se o osvědčené a majiteli bazénů vítané zazimovací přípravky
- Zazimovač– spolehlivě napomůže připravit bazénovou vodu na dobu, kdy nebude bazén v provozu. Uchová příznivé a kvalitní parametry i v náročném zimním období. S tímto pomocníkem se nemusíte obávat ani mikroorganismů, ani zákalu a zhoršení kvality vody.
- Zazimovač Gold– jestliže je vaše bazénová voda více mineralizovaná, pak je tento přípravek ideálním právě pro vás. Voda, která je takzvaně tvrdší, což znamená, že obsahuje více iontů vápníku a hořčíku, často tvoří na stěnách a bazénovém příslušenství nevzhledné bělavé inkrusty. Nejen, že vypadají nevábně, ale také zhoršují kvalitu vody. Těmito projevy často utrpí i bazénové příslušenství. Zazimovač Gold upraví rovnováhu zmíněných iontů a tím pádem jsou veškeré nežádoucí usazeniny eliminovány.