Lidé mají rádi sport, dokonce ho obdivují, ale jen malá část populace se zaváže k jeho pravidelnému provozování. V čem je problém, když sport je tak prospěšný, člověk u něj dobře vypadá, a ještě pomáhá produkovat endorfin, tedy dobrou náladu. Odpověď snad známe úplně všichni a tím je námaha. Dnes tomuto aspektu říkáme komfortní zóna, kterou není pro každého snadné překonat.
Díky sportu se tak dostáváme do pozice nepohodlí, tedy nekomfortní zóny, kterou je nepříliš snadné a pohodlné překonat. Ale musíme si také uvědomit, že pokud zůstaneme vždy jen v pohodlných zónách nic neobjevíme, nic nezískáme a o nic nebudeme obohaceni.
Toho jsou si lidé moc dobře vědomi, a proto také nazývají sportem kde co. Posledním trendem dnešní doby je gaučing. Dokonce i tato záležitost je dnes považována za sport, i když je jen těžko říci z jakého důvodu. Pokud se na sporty podíváme z pohledu spalování energie tak ku příkladu klasickým během kolem 10 km spálíme přibližně 400 kcal, samozřejmě záleží na váze, rychlosti, počasí a jiných aspektech. Zatímco u tzv. gaučingu spálíme směšných 7 kcal.
Těžko říct, jestli se tomu dá říkat sport. V takovém případě už můžeme sportu říkat skoro všemu. Vždyť i při cestě do práce spálíme více kalorií. Gaučing je tak prostě jen ležení na gauči, který složí zřejmě jako výmluvy pro tlouštíky a lenivé jedince, že vlastně dělají nějaký ten sport.
Každý by si měl tedy sám uvědomit, jak je pro něj lidský život vzácný a jestli chce svůj čas promrhat na sedačce. Samozřejmě je jasné, že člověk, který je 8 hodin v práci netouží po další fyzické námaze, ale vždy existují takové sporty, které nám nezaberou příliš mnoho času, a přitom zdárně prospívají našemu tělu.
Můžeme vybírat z klasického běhu, cyklistiky nebo plavání, ale také vnitřních aktivit jako je cvičení jógy, posilování nebo nejrůznější bojové sporty. Vždyť existuje tolik sportů, kterými můžeme naše tělo jednoduše zabavit, takže je zbytečné sedět doma na gauči a sledovat prostoduché seriály.