Je spousta nejrůznějších způsobů, jak se zbavit peněz – pokud se jich tedy zbavovat chcete. Kapitalistická ekonomika spolu s otevřeným trhem nabízí řadu možností, kterak můžeme ulevit našim peněženkám, ale stejně tak nabízí dostatek možností, jak těm peněženkám přitížit. Je tu spousta různých způsobů, jak si vlastně nějaké ty peníze navíc dát do kapsy, byť na první pohled se nemusí zrovna takto tvářit. Valná většina lidí v Česku své peníze nijak neinvestuje a například někomu klidně i padesát tisíc korun jen tak leží na účtu, aniž by s ním cokoliv dělali. Říkají si, jak ty peníze šetří a šetří, ale krutá pravda je taková, že takovýto kapitál je spíše kontraproduktivní a hodnota těch peněz, které jste tam vložili před 5 lety, nebude mít stejnou hodnotu, jakou bude mít teď. To je krutá pravda a kdo si myslí, že šetří, tak se mýlí.
Zdánlivě jednoduché pravidlo je však spoustou z nás porušováno dnes a denně, jedná se o jednotlivé ústupky tržní ekonomice, které činíme, protože zkrátka chceme. A chtít můžeme doopravdy cokoliv, ať už to je nejnovější telefon nebo snad i televize, lidé zkrátka nedokáží odolat a nekupovat si zbytečně nové a nové. Spousta lidí například řeší rozbitou ledničku tak, že ji prostě vyhodí a koupí si novou, namísto aby zavolali opraváře a ten ji opravil. Sice je to vyjde na pár tisíc, ale ta lednička jim vydrží dalších pár let.
A takhle to je neustále pořád, lidé čím dál více utrácejí za něco, za co by mohli normálně ušetřit, ostatně jako s potravinami. Koupím si přeci jedno máslo, ať už je cena jakákoliv, i kdyby klesla třebas o polovinu, tak pokud nespotřebuji jedno máslo za den, tak proč bych si měl kupovat másla více, jenom proto, že spadla cena? Lidé se tak chytají na chytré tahy prodejců, kteří si jenom mastí kapsy. Někteří lidé tuto „obsesi“ vyhánějí až do extrémů, když mají úplný hysterický záchvat a nakupují másla klidně kila, jenom proto, protože je to ve slevě.